ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության այցը Ամստերդամ
Աշխատանքային այցով 2019 թվականի հոկտեմբերի 9-12-ը Ամստերդամում (Նիդերլանդների Թագավորություն) կլինի ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը (հոկտեմբերի 9-11-ը ներառյալ), ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը (հոկտեմբերի 9-11-ը ներառյալ), ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը (հոկտեմբերի 9-11-ը ներառյալ), ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Անի Սամսոնյանը (հոկտեմբերի 9-11-ը ներառյալ), ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Մերի Գալստյանը (հոկտեմբերի 9-11-ը ներառյալ):

Визит делегации во главе с Председателем НС в Амстердам
9-12 октября 2019 г. делегация   во главе с Председателем НС А.Мирзояном будет находиться    с рабочим визитом     в Амстердаме (Королевство Нидерландов).
В составе делегации вице-спикер НС А.Симонян (9-11 октября включительно), председатель Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Б.Тунян (9-11 октября включительно), председатель Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Н.Зограбян (9-11 октября включительно), заместитель председателя Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам А.Самсонян (9-11 октября включительно), депутат НС М.Галстян (9-11 октября включительно).