ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության այցը Ամստերդամ
Աշխատանքային այցով 2019 թվականի հոկտեմբերի 9-12-ը Ամստերդամում (Նիդերլանդների Թագավորություն) կլինի ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը (հոկտեմբերի 9-11-ը ներառյալ), ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը (հոկտեմբերի 9-11-ը ներառյալ), ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը (հոկտեմբերի 9-11-ը ներառյալ), ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Անի Սամսոնյանը (հոկտեմբերի 9-11-ը ներառյալ), ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Մերի Գալստյանը (հոկտեմբերի 9-11-ը ներառյալ):

Visit of Delegation Led by RA NA President to Amsterdam
On 9-12 October 2019, the delegation led by the RA NA President Ararat Mirzoyan will be in Amsterdam (the Kingdom of the Netherlands) on a working visit.
The RA NA Vice President Alen Simonyan (on October 9-11 including), the Chair of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs Babken Tunyan (on October 9-11 including), the Chair of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Naira Zohrabyan (on October 9-11 including), the Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Ani Samsonyan (on October 9-11 including) and the RA NA deputy Mary Galsyan (on October 9-11 including) are in the delegation.